Cégvédelem: nem hiúság a hiúsági keresés

A cégvédelem lehetséges lépései

Mottó a cégvédelem bejegyzéshez:
„Meg az se mindegy, hidd el nekem, hogy mit írnak rólad az interneten.”
Koncz Zsuzsa, Ki nevet a végén, Hungaroton 2002

Védekezés a keresőtáblán

Korábbi ismerősöm fordult hozzám azzal a kéréssel, hogy legyek szíves a magánblogomból (bár én személyes, komplex blognak mondanám inkább), szóval legyek szíves törölni egy bejegyzést, mert az ottani hozzászólások nem vetnek rá jó fényt!

A kérést elhárítottam, mert nem fogom megcsonkítani a blogomat egy évekkel ezelőtti bejegyzés törlésével, ha amúgy tisztességesek a hozzászólások és megvan a lehetőség is az ismerősöm számára a „védekezésre” egy újabb hozzászólásban.

De ami ennél is fontosabb: a neévnek, a cége neévnek védelméről maga is gondoskodhat!

Hiúsági keresés (presztízskeresés) és keresőoptimalizálás

Mint kiderült, egykori ismerősöm egy úgynevezett hiúsági keresés (presztízskeresés) alkalmával lelt a blogbejegyzésemre az interneten. A Google-ban közvetlenül a cége honlapja után következik ez, majd még egy számára kellemetlen találat jön, és csak e két „pióca találatot” követik a „normálisak”.

Magánszemélyek, politikusok, közszereplők és más cégek is találkozhatnak hasonlóval, ha rákeresnek a saját családi vagy a cégük nevére.

E blogban több alkalommal is felhívtam már a figyelmet arra, hogy a honlapok ilyen szempontú védelme terén teljes felkészületlenséget tapasztalok, pedig a keresőoptimalizálás terén számos internetes technika áll rendelkezésre ahhoz, hogy hatékonyan védekezhessünk.

Ismerősömnek mindjárt ajánlottam is egyet-kettőt, amellyel az én blogbejegyzésemet távol(abb) tarthatja magától. Persze, ha rosszindulat vagy ellenséges érdek fűtene, lenne velem még ezernyi gond!

A keresőoptimalizálás jelentősége a cégvédelemben

A keresőoptimalizálás nem csupán arra szolgál, hogy egy cég weboldala előkelő helyet foglaljon el a keresőkben, hanem kulcsfontosságú eszköz a negatív tartalmak elleni védekezésben is. Egy jól optimalizált weboldal és a hozzá kapcsolt tartalom (blogbejegyzések, sajtóközlemények, közösségi médiás megjelenések) segíthet abban, hogy a cégről szóló negatív vagy kellemetlen találatokat a keresőoldalak hátsóbb helyeire szorítsuk.

Egy ilyen stratégia magában foglalhatja a következőket:

  • Pozitív tartalom gyártása: A cégről és szolgáltatásairól szóló releváns, érdekes és keresőbarát tartalom közzététele.
  • Social media aktivitás: Aktív jelenlét a közösségi platformokon, amely segít a cég imázsának építésében.
  • Linképítés: Minőségi linkek megszerzése megbízható forrásokból, amelyek erősítik a cég honlapjának pozícióját.
  • Online monitoring: Folyamatos figyelemmel kísés, hogy időben észleljük a cégről szóló új tartalmakat.

Cégvédelem

Mindenesetre érdemes olykor ellenőriznünk: vajon a cégünk neve körül az interneten milyen is a helyzet, és ha szükséges, szakembert kell a védekezéssel megbíznunk! Ez volna a hatékony online cégvédelem.

(A blogbejegyzés megírása után én is ellenőriztem a saját helyzetemet, és máris beütöttem a Google-ba ezt: Bognár Stúdó.)

Témánkba vágó bejegyzések:

Bognár László

Az Első Magyar Keresőoptimalizáló Verseny győztese vagyok. Közel húsz éve dolgozom az online marketing, azon belül is a keresőmarketing területén.
A SEO, a keresőoptimalizálás mellett érdekel a blog műfaja. A közösségi térben a gerillamarketing.blog.hu blogom a leginkább közismert.
Közel két évtizedes múltra tekint vissza az általam szerkesztett Jóljárok Magazin is.

Szólj hozzá!