Blog és keresőoptimalizálás, SEO
Klasszikus blognak a naplót tekintem. Vagyis a műfajon belül az eredetit, a kiindulópontot, amikor is az ember a napi történéseket ütögeti bájtokra. Persze a napló is bírhat azzal a vággyal, hogy a keresőkben rátaláljanak és miért is zárnánk ki annak lehetőségét, hogy egy napló érdemes a közfigyelemre.
A közérdeklődés, a közfigyelem azonban nem független a SEO, vagyis a keresőoptimalizálás alkalmazásától. Tehát önmagában az értékes (vagy annak vélt) tartalom nem jut el potenciális olvasóihoz.
A jó SEO számos eszközt, eljárásmódot kíván meg. Például legyen kép, nagyszerű alternatív szöveggel tupírozva; legyenek címsor tagek (H1-H6), jó, ha táblázatot is alkalmazunk; emeljük ki a kulcsszavakat, a kulcskifejezéseket, alkalmazzuk az LSI (Latent Semantic Indexing) eszközét és így tovább. De mindennél fontosabb a content tartalma, a kulcsszavak ütőképességével megspékelve…
Látszólag kitérő: puccs Törökországban
Itt van például a török puccs. Az eseményeket a magyar nyelvű Euronews-on követtem nyomon. A puccs bukását akkor valószínűsítettem, amikor az egyik török televíziós társaság adását vették át, s ott Erdogan, aki ellen a katonai puccsot indították, felszólította a népet, hogy vonuljanak az utcákra és kergessék el a lázadó katonákat.
Ugyanis arra gondoltam, hogy az a puccs, amelyik az ellensége vezérét szabadon hagyja és lehetőséget ad számára arra, hogy harcba szólíthassa híveit, az a puccs eleve elbukott.
Igen érdekes volt amúgy Erdogan televíziós szereplése. Nem személyesen jelent meg, hiszen szabadságát valahol az Égei-tenger partján töltötte éppen, hanem egy appon keresztül, egy okostelefon monitorján jelent meg a riporternő kezében. Vagyis már a webnek is annyi csatornája, megjelenési formája van, hogy a klasszikus közösségi média (például Twitter, Facebook) letiltások, a rádió és televíziós csatornák egy részének elfoglalása ma már nem elégséges.
Aztán az is felkeltette érdeklődésemet, hogy mind Erdogan, mint a puccsisták a demokrácia védelmét jelölték meg célként. Vagyis a demokráciának van még presztízse és az egész puccsban ez az egyetlen pozitívum.
Nem írtam blog bejegyzést
Izgalom fogott el, gondoltam írok erről egy bejegyzést, de lebeszéltem magam róla, mert – vélekedtem így – én ezt nem tudom eljuttatni a téma iránt érdeklődőkhöz.
Se a puccs, se Törökország nem szerepel a kulcsszavaim között, eredeti képem nincs, milyen táblázatot készíthetnék a gondolataimról…?
Ha a blogom valamiféle biztonságtechnikai, katonai témájú blog lenne, akkor persze más volna a helyzet. Igaz, akkor nem írhatnék eredménnyel az online marketingről és a keresőoptimalizálásról.
***
Témába vág:
- Blogbejegyzés hatékony felépítése, struktúra tanulmány
- A blog pozicionálása
- Terminátorok, trollok, bérbanyák
- Miért érdemes a SEO miatt válaszolni a blog hozzászólásokra?
- A blog siker mértékegységei
- Haldoklik-e a blogok világa?
- Veszélyben az Index függetlensége
- A céges blog és a magánblog meghatározó, jól érzékelhető különbségeiről
- Céges blog, online marketing: az ügyfél haszna
- Fogjuk munkára a régi személyes blogot
- Szöveggyűjtemény blog moderációhoz
- A polblog ma: beszélgetés Berkecz Balázzsal
- A SEO gyilkolja a klasszikus blogot?
- Keresőoptimalizálás: régi blog felfrissítése, munkába állítása
- SEO szempont: hol legyen a cégblog?
- Keresőoptimalizálás
- SEO szakértő
- Blog
Az Első Magyar Keresőoptimalizáló Verseny győztese vagyok. Közel húsz éve dolgozom az online marketing, azon belül is a keresőmarketing területén.
A SEO, a keresőoptimalizálás mellett érdekel a blog műfaja. A közösségi térben a gerillamarketing.blog.hu blogom a leginkább közismert.
Közel két évtizedes múltra tekint vissza az általam szerkesztett Jóljárok Magazin is.