Érintőleges tartalom

Content Is King!
Content Is King!

Már korábban is elgondolkoztatott Amanda Milligan a Moz-on, s használtam is az Érintőleges tartalom (Tangential Content Ideas) fogalmát. Ám most újult erővel kaptam kedvet az elmélet struktúrába ágyazásához, egy saját példa megszületése következményeként.

Mondhatja valaki, minek a keresőoptimalizálás peremvidékein portyázni, amikor a lényeg mégiscsak a domain, a kulcsszavak használata, a link, a brutális tartalom koncentráció. Content Is King! A tartalom a király! – üvölti a szakma.
Ilyen vonatkozásokra, mint az érintőleges tartalom nem utalnak a SEO segédprogramok, se a Yoast, se az All in One SEO plugin.
Mondhatnánk is a Pareto-elv sem indukálja az ilyesmit. Ugyanis feltételezhetjük, hogy az érintőleges tartalom aligha tartozik a teendők ama 20 százalékába, amely az eredmény 80 százalékát hozza.

Egy kaptafára készülő honlapok, blogok?

Ám az a tapasztalatom, hogy a versenyképes honlapok, blogok java része tartalmi, strukturális, technikai értelemben nagyon is egy kaptafára készül. Az előbb említett, a keresőoptimalizálás, a SEO során előszeretettel használt pluginek kalapot is emelnek nekik. Sőt valóban értékes helyet foglalnak el a keresőtáblán.
Ám ha nem használunk eszközöket, módszereket a „perifériáról”, akkor mivel fogjuk megelőzni őket? Azzal, hogy ugyanazt, ugyanúgy csináljuk?

A logikai sor és tartalom

A keresőoptimalizálás során igyekszünk friss tartalmakkal foglalkozni. Olyanokkal, amelyek jól illeszkednek webegységünk irányultságához.
Tehát az alap az aktuális, jól kidolgozott tartalom. Elegánsan megfogalmazva: a SEO content.
Szakírók ehhez hozzáteszik, vessünk be szinonímákat is. Ezzel színesebbé, izgalmassabbá válik a dolgozatunk. Mind az ember, mind az értékelő mesterséges intelligencia harap az ilyen ínyenc falatokra.

A következő lépésben, amit már kevesebben említenek a guruk, a látens szemantikai indexelés következik. Itt már többről van szó, mint a szinonímák esete. A konkrét tárgykörben maradunk, de szélesebbre tárjuk a tartalom kapuját.
Ha például egy kis fociklubról beszélünk, mert ez a csapat a témánk, megemlíthetjük felsőbb osztályokban játszó, híres focisták nevét, példákat hozhatunk a velük történtekre. Mindezzel a tájékozottságunkról, a téma széles ismeretéről teszünk tanúbizonyságot.

A keresőmarketing, a keresőoptimalizálás rejtett szegmensei

És ezt a sort zárja az érintőleges tartalom. Amely több mint szinonima és több mint a tartalom jelentéstartalmának szélesítése. Egy új dimenzió kapuit nyithatjuk meg.
Amanda Milligan egyik példája: lakásfelújítás költségeiről szóló honlap cikkében főzésről is szót ejtenek.

Tehát az egymásra épülő logikai sor:
szinonímák – látens szemantikai indexelés – érintőleges tartalom

Jómagam határozott élvezettel adtam címet egy olyan blogbejegyzésnek, amely az ázsiai munkaerő magyarországi megjelenéséről, toborzásáról és kölcsönzéséről szól.
Ezzel a címmel vezettem föl: Munkás pálcikával – vietnámi munkaerő kölcsönzés.
Az ázsiai népesség pálcikával történő rízsfogyasztása közismert. Az asszociációval reményeim szerint képivé, hangulatossá tettem egy száraznak tűnő téma felvezetését.
Ezt az utalást meglehet, a mesterséges intelligencia nem nagyon fogja díjazni, de a keresőben feltűnő cím az emberekre hatni fog, ebben biztos vagyok!

***

A témához kapcsolódó blogbejegyzések:

Látens Szemantikus Indexelés – az LSI több mint szinoníma

Munkás pálcikával – vietnámi munkaerő kölcsönzés

How to Come Up With Tangential Content Ideas

Bognár László

Az Első Magyar Keresőoptimalizáló Verseny győztese vagyok. Közel húsz éve dolgozom az online marketing, azon belül is a keresőmarketing területén.
A SEO, a keresőoptimalizálás mellett érdekel a blog műfaja. A közösségi térben a gerillamarketing.blog.hu blogom a leginkább közismert.
Közel két évtizedes múltra tekint vissza az általam szerkesztett Jóljárok Magazin is.

Szólj hozzá!