Az online világ szent grálja: a kulcsszavak

Szent grálként kezelt kulcsszavak

Minden szakmának megvan a maga sajátossága, ahogy az eszközei is. Az online világban a legelső kiindulópont mindig a kulcsszavak. Vagyis ezzel kellene kezdeni, de kevés az az ember, vállalkozó, aki tényleg így indul el. Pedig már ezzel sokat nyerne.

Mit nyerhetsz a kulcsszavak használatával?

Elsősorban azt, hogy megtudd, van-e realitása annak, amibe bele akarsz vágni. Van-e rá kereslet; azaz keresik-e az emberek, vagy csak Te gondolod, hogy ez egy jó biznisz? Nem mindegy. A különbség pénzben mérhető.
Tehát használható piackutatásra, mielőtt belevágnál életed nagy kalandjába, üzletelni az online világban.

Mire jók a kulcsszavak?

A kulcsszavakat használod fel a weboldaladon, miután megtaláltad, mik azok, amik lefedik a Te témádat, üzletedet. Ezekről fog szólni az „életed”. Folyamatos kulcsszókutatás, mellyel megtudod, hogy milyen kifejezésekre írj tartalmat, mi iránt érdeklődnek az emberek.

Ha például lakástextil webshop-od van, akkor érdemes lehet olyan ötleteket is adni az embereknek, hogy hogyan tudja minél jobban feldobni a kerti garnitúráját egy stílusos kerti párna választásával.

Ha pedig szolgáltatást nyújtasz, akkor biztos ott is találsz olyan témát, ami iránt érdeklődés van. Példa lehet erre a valodiertek.hu weboldal, ahol a Google hirdetéskezelés, online marketing és keresőoptimalizálás témában vannak cikkek.

Ezek a kulcsszóra írt cikkek azért nagyon jók, mivel már a keresés első fázisában, mikor még csak érdeklődés van, már akkor megragadod vele az emberek figyelmét. Ha jól van felépítve a szolgáltatásod, terméked, akkor a későbbiek során előfordulhat, hogy egy korábbi olvasóból (érdeklődőből) lesz majd a vevőd. Hiszen Te vagy az, aki már a probléma felmerülésekor választ adott neki, ezért benned már bízik valamilyen szinten.

Mikor használj kulcsszavakat?

Szerintem mindig! Az online térben legalábbis ez a kulcs mindenhez. Legyen szó egy szolgáltatás oldaláról, egy termékoldalról, vagy akár egy cikkről.

Arra azonban figyelj, hogy minden kulcsszóra olyan tartalmat írj, amit a Google, és a kereső emberek is várnak rá. Ha például valaki egy konkrét termékre keres, akkor valószínűleg meg akarja vásárolni, és nem cikket akar olvasni róla. Ezt mindig nézd meg, mi előtte elkezded a tartalomgyártást. 😉

Mikor nem kellenek a kulcsszavak?

Beszélgetéskor, az offline világban…..hm………..nem is jut más nagyon eszembe.

Még a közösségi médiát is áthatja, csak ott #-ek formájában jelenik meg. Például az instán, FB-on, LinkedIn-en. A Pinterest-en pedig táblák formájában. De erről egy jó kis cikket itt találsz: Pinterest és a seo.

De mi az a seo és mi köze a kulcsszavakhoz?

A seo (angol rövidítés: search engine optimization), magyarul keresőoptimalizálás, mely a kulcsszavakra épül. Ahogy a nevéből is kiderül: a keresőre optimalizál.

És természetesen mivel tud optimalizálni?

Hát a kulcsszavakra gyártott tartalmakkal. Ez a legfontosabb része.

Így vissza is értünk a kiinduló gondolatunkhoz, mely az egész online világot áthatja és formálja.

Találd meg Te is a saját kulcsszavaidat és használd egészséggel!

Varga Éva

Bognár László

Az Első Magyar Keresőoptimalizáló Verseny győztese vagyok. Közel húsz éve dolgozom az online marketing, azon belül is a keresőmarketing területén.
A SEO, a keresőoptimalizálás mellett érdekel a blog műfaja. A közösségi térben a gerillamarketing.blog.hu blogom a leginkább közismert.
Közel két évtizedes múltra tekint vissza az általam szerkesztett Jóljárok Magazin is.

Szólj hozzá!